Бізнес англійська або ділова англійська мова (Business English)

Бізнес англійська покищо для тебе недосяжна? Потрібно написати бізнес лист на англійській мові, але ти не знаєш з чого почати? Зупинися і почни планувати своє навчання. Сьогодні час вимагає змін, постійного покращення своїх знань і хороший рівень англійської! Немає коли чекати і відкладати на потім, почни працювати вже сьогодні, або самостійно, або з допомогою досвідченого репетитора чи відповідної школи. 

бізнес англійська

Дізнатися про бізнес курс англійської мови можна дізнатися у мене. Я люблю саме цей напрямок і маю дуже багато матеріалів по цій темі, включаючи листування (сама якось працювала в міжнародній компанії і вела бізнес-переписку з клієнтами з Австралії, Нової Зеландії та Канади), ведення ділових діалогів по телефону. Якщо вас не цікавлять приватні уроки з репетитором англійської, а ви хочите займатися у спеціальній школі англійської чи відвідувати курси вживу або онлайн, то раджу завітати на унікальний в Україні сервіс Enguide з підбору курсу по бізнес англійській у будь-якому місті України. Там є вся потрібна інформація, безліч реальних відгуків та, що дуже важливо, рейтинг шкіл та курсів англійської мови. 

Бізнес-англійська чи як ще її називають ділова англійська мова набирає все більшого попиту і роботодавці почали активно зазначати знання бізнес англійської як одну з ключових вимог у вакансіях. Мабуть, сьогодні молодь починає розуміти, що вихід на міжнародний ринок і пошук роботи саме у розширеному закордонному секторі бізнесу дає більше можливостей та очевидних перспектив. А що потрібно нам окрім спеціалізованих професійних знань? Відповідь проста як день: вивчити англійську до потрібного рівня, або просто покращити свої знання іноземної в рамках ділового спілкування.

Зазвичай, коли я починаю займатися з учнями-новачками, я використовую традиційні, перевірені досвідом матеріали Longman (John Rogers). Найчастіше до мене приходять люди з рівнем pre-intermediate, тому, відповідно до такого рівня володіння мовою, я пропоную наступні теми для вивчення бізнес-англійської:

  • Careers (Talking about Jobs, Interview, Telephoning);
  • Selling online (negotiations);
  • Companies (Departments, Company presentation);
  • Great ideas (Meetings);
  • Stress (Stress in the workplace);
  • Entertaining (food, drink, making small talk);
  • Marketing;
  • Planning (Checking information);
  • Managing people (Socialising);
  • Conflict (Dealing with conflict);
  • New business (Talking about economics, numbers);
  • Products (Asking questions about a product, presenting the product).

Ці теми є завжди під час викладання англійської моїм учням, проте, я й не забуваю включати в список додаткові поширені теми з фінансів та документації. Доволі часто учні самі пропонують ті топіки, які б вони хотіли розглянути та вивчити глибше, або ж ті теми, які стосуються саме їхньої сфери бізнесу. Я завжди відкрита до пропозицій та нових і цікавих тем для розгляду та обговорення. Адже, коли я навчаю вас, то розвиваюся сама, і також поглиблюю свої знання з англійської мови!)))

Для запису на заняття з бізнес-англійської, прошу звертатись по телефону (067)7241345. Буду рада поспілкуватись та попрацювати з Вами!

Бізнес Англійська: З Чого Варто Починати?

як вивчити бізнес англійську

Спочатку потрібно розібратися, що ви знаєте на даний момент, чи які знання у вас залишилися після школи чи університету, чи колишнього репетитора. Далі визначтеся, яким чином ви плануєте займатися:

  • бізнес англійська з репетитором індивідуально (онлайн чи офлайн),
  • бізнес курс англійської в спеціальній школі чи на курсах, 
  • самостійне вивчення бізнес англійської вдома.

Далі, говоримо про ціль чи МЕТУ вивчення саме цього напрямку іноземної мови!!! Коли ви знаєте, для чого вам потрібно щось робити, ви зможите побудувати стратегію або план і рухатися в рамках цієї схеми. Можливо, вас цікавить бізнес-англійська для співбесіди для прохдження в команду міжнародної компанії чи IT компанії. Чи ви вже працюєте на відповідній посаді і хочите розвиватися в міжнародному відділі та мати справу з іноземцями. Або ж, як просто хочите знати саме бізнес-англійську для власного бізнесу, чи для додаткових переспектив у майбутньому. 

Для успішної організації робочих моментів з іноземними колегами потрібна не звичайна розмовна англійська мова, а її діловий варіант. Проте, я маю декілька живих прикладів, коли людина з середнім рівнем англійської, саме простої розмовної мови, могла очолити цілий іноземний відділ і, знаючи, популярний ліст простих дієслів та фраз могла вільно спілкуватися по Скайпу з партнерами. Мабуть, в цьому заслуги ще й комунікативних навичок в загальному та амбіціозності самої людини, але такі приклади дійсно є. 

Ділова англійська мова для початківців дуже відрізняється від загальної англійської (general English) власне темами для обговорення та спілкування, а також насиченої лексикою бізнес характеру, проте граматика одна й та ж. В процесі вивчення ви також почнете помічати, що якісь слова, які ви знали раніше зміняться на синоніми, які будуть підхожими для бізнесу, а в плані граматики будуть частіше використовуватися певні конструкції, наприклад, більше активу чи пасиву і т.п.. 

Репетитор бізнес англійської на дому зможе відкрити для вас безліч цікавих моментів під час освоєння ділової мови, поділиться секретами спілкування онлайн, дасть необхідну лексичну базу, відшліфує вашу граматику до відповідного рівня. Ваші перспективи розширяться і спілкування з іноземники колегами стане в задоволення і без посередників. 

Особливості Вивчення Бізнес Англійської

Варто відмітити такий важливий момент, що якщо ви запишитися в школу англійської чи на спеціальні курси і оберете напрямок “ділова англійська мова”, то зазвичай такі курси бізнес англійської не будуть включати в себе якусь вузьку спеціалізовану лексику притаманну саме вашій сфері діяльності. 

В програмі в основному буде загальна бізнес лексика та діловий етикет для відповідного спілкування з іноземними партнерами та клієнтами. Таким чином у стандартних робочих ситуаціях ви вже будете як риба у воді знати, що говорити, чи писати і як себе поводити з іншим культурним середовищем у бізнесі. 

Якщо ви бажаєте поглиблено вивчити особливу термінологію чи специфічний професійний жаргон, то вам доведеться добряче пошукати такий особливий курс бізнес англійської для вузької, конкретної сфери бізнесу: медицина, управління персоналом, фінанси, кредитування, банківська сфера, бухгалтерія, аудит,  юриспруденція і т. п..Напрямків багато і роботи також! 

Варто зазначити, що якщо так сталося, що у людини взагалі немає ніякого рівня загальної англійської, навіть basic, то тоді почина вчити одразу бізнес англійську безглуздо та немає ніякого сенсу. Справа в тому, що спочатку людині потрібне нормальне розуміння загальної системи мови, як граматичної, так і лексичної та синтаксичної. Лише потім можна нанизувати бусинки ділового спілкування на базові ниточки всієї системи. Звучить, можливо, дивно, але говорю як є.

Дуже важливо вже мати принаймні рівень pre-intermediate і тоді починати вивчення бізнес англійської. Саме з таким рівнем ви спокійно будете вивчати новий матеріал і одразу правильно його застосовувати з граматичної точки зору та в плані побудови простих і складних речень. Це дість початок ефективній та простій роботі.

От наприклад, коли до мене приходить людина і говорить, що негайно потрібно вивчити ділову англійську мову, то я для початку проводжу незначне інтерв’ю англійською мовою і дізнаюся, що є безліч прогалин. Тому одразу ж рекомендую людині розпочати з повторення і підтягування рівня знань до якоїсь бази. Ми беремося за загальну англійську і інколи підключаємо деякі елементи бізнесу. Через 2-4 місяці, вже можна братися повноцінно за курс ділової англійської мови. І тоді буде чудовий результат!

Бізнес Англійська Підручники та Допоміжні Матеріали

Зазвичай, коли людина приймає рішення братися за вивчення бізнес-англійської, то починає самостійно щось шукати в іентернеті, переглядатати відповідні групи, аккаунити в соцмережах, шукати “бізнес англійська підручники” та інші ресурси для вивчення цього напрямку. 

Про різноманітні матеріали, ресурси та підручники, ми поговоримо далі, а зараз давайте розберемося, які загальні навики бажано було б отримати і, що зазвичай входить в базовий курс ділової англійської мови:

  • Створення резюме
  • спілкування по телефону
  • проходження співбесіди англійською
  • Презентації та переговори: Як їх проводити англійською
  • Вміння вільно виражати свою думку на бізнес-конференції
  • Бізнес переписка та ділова документація: як з ними справитися і що обов’язково знати(контракти, звіти, платежі).

Це, власне, такі ключові категорії, які кожен повинен засвоїти після проходження курсу по бізнес-англійській. Тому під час вибору курсів чи школи, де ви б хотіли навчатися, одразу задавайте усі запитання, які вас цікавлять і, що б ви хотіли вивчити в процесі. Не потрібно соромитися, чи думати, що ви все там вивчите, нагадайте про свої потреби та важливі для вас моменти, щоб отримати все, що потрібно саме вам! Оскільки на спеціалізованих курсах зараз беруть досить високу оплату з учнів, тому думаємо спочатку за якість отриманих знань і підбираємо тільки найкраще для себе!

Підручники з бізнес англійської

Я не наполягаю і нікого не змушую купувати нижче вказані матеріали та підручники, просто ділюся корисними джерелами, які колись допомогли мені та багатьом моїм учням. В кожного з нас є право обирати те, що ми вважаємо за потрібне. Це я так, не люблю просто нікого заставляти)). Та ми зараз не про це, скажіть, будь ласка, чи знаєте ви, що спеціаліст, який володіє англійською мовою, отримує на 20-30% більшу заробітню плату ніж його колеги, які далекі від іноземної мови? Знання мови міжнародного спілкування – надзвичайно вагомий пункт у резюме будь-якої сфери. 

Сьогодні я хочу поділитися з вами чудовими та ефективними книгами для вивчення ділової англійської мови. Обіцяю, що займатися по них буде цікаво та просто. І так, мої фаворити)))):

вивчення бізнес англійської книги

NEW Market Leader (Pearson);

Business Partner (Pearson);

Intelligent Business;

Business Result;

Business Start-up;

Professional English in Use;

Communicating in Business.

Впевнена, що одразу ж після перегляду цих книг, ви мене запитаєте: “Який рівень вибирати при покупці підручника?”. Краще за все починати з Pre-Intermediate, але за у мови, що елементарі у вас уже є!!! Про це я писала вже вище. 

Як правильно обрати підручник з ділової англійської мови?

Книжки з ділової англійської мови завжди складніші по контенту та завданнях за звичайні підручники, а все тому, що там багато специфічної лексики, спеціальних фраз та формальних виразів. Тому зазвичай, я рекомендую своїм студентам брати підручник на рівень нижчий від фактичного рівня знань англійської мови. Наприклад, ви нещодавно завершили вивчення загальної англійської на рівні intrmtdiate і тому я запропонувала вам розпочинати бізнес курс англійської з рівня pre-intermediate, щоб нічого не впустити і плавно перейти до відповідної сфери мови з урахуванням базових знань.

Вище перелічені мною підручники з бізнес англійської орієнтовані на комунікативну методику навчання, тобто на одночасний розвиток всіх навиків володіння англійською з акцентом на говоріння (business communication skills). 

 

Всім привіт,
мене звати Tanya Tuchyk і я професійний перекладач з англійської мови. Вивчаю англійську мову щодня. Маю освіту в даному напрямку та час від часу займася репетиторством. Ще активно займаюсь копірайтингом на англійській мові в різних тематиках.

Оцініть автора
( 2 оцінки, середнє 5 з 5 )
Добавити коментар