Можливо, для тих, хто вивчає англійську мову не так давно, використання означеного та неозначеного артиклів з іменами та прізвищами людей може досить дивно звучати, адже, починаючи тему вживання артиклів (одна з найважчих тем у граматиці англійської мови) учитель чи репетитор приводить вам найпростіші приклади до початкових правил, аби не заплутати і не злякати учня. Питання використання артиклів в іноземній мові дуже широко обговорювалось та й досі обговорюється у різноманітних граматичних публікаціях, скрізь є свої особливості, вийнятки та доповнення. Сьогодні, я б хотіла поділитися з вами малесеньким шматочком з цієї опери. Досить цікаво, адже наскільки ми знаємо з іменами та прізвищами ніде не ставляться артиклі, але в нашому багатющому мовленні існують такі цікаві випадки та ситуації, коли це стає можливим і дуже потрібним для чіткості мовлення та наголошенні на потрібному для нас моменті. Давайте подивимось!!!))
1. Неозначений артикль використовується з власними іменами, якщо:
це ім’я (іменник) вказує на члена сім’ї чи певний суб’єкт, який носить це ім’я, наприклад:
A certain Borysyuk wants to talk with you on the phone – Якийсь Борисюк хоче поговорити з тобою по телефону.
Matthew Francis comes from the Romanov, and like a Romanov is very educated – Метью Френсіс належить до роду Романових, і як будь-який Романов він дуже освічений.
2. Власні імена можуть використовуватись з неозначеними артиклями, якщо ім’я художника, винахідника, промисловця необхідні для позначення його праці, продукту чи премії, наприклад:
This new gallery has a Rembrandt – В цій новій галереї можна знайти картину Рембрандта.
Mine is an Apple, not a Sony – Мій (телефон) фірми Apple, а не Sony.
3. Якщо власне ім’я визначає типові риси носія даного імені (але не самої людини)
Poor girl looks like a Cinderella – Бідолашна дівчинка виглядає як Попелюшка.
4. Якщо ми згадуємо іменник у множині для позначення всієї сім’ї:
The Palamarchuks went to France – Паламарчуки поїхали до Франції.
Буде далі….