Артиклі з іменами та прізвищами. Уявіть, і таке буває)))

Можливо, для тих, хто вивчає англійську мову не так давно, використання означеного та неозначеного артиклів з іменами та прізвищами людей може досить дивно звучати, адже, починаючи тему вживання артиклів (одна з найважчих тем у граматиці англійської мови) учитель чи репетитор приводить вам найпростіші приклади до початкових правил, аби не заплутати і не злякати учня. Питання використання артиклів в іноземній мові дуже широко обговорювалось та й досі обговорюється у різноманітних граматичних публікаціях, скрізь є свої особливості, вийнятки та доповнення. Сьогодні, я б хотіла поділитися з вами малесеньким шматочком з цієї опери. Досить цікаво, адже наскільки ми знаємо з іменами та прізвищами ніде не ставляться артиклі, але в нашому багатющому мовленні існують такі цікаві випадки та ситуації, коли це стає можливим і дуже потрібним для чіткості мовлення та наголошенні на потрібному для нас моменті. Давайте подивимось!!!))

1. Неозначений артикль використовується з власними іменами, якщо:

це ім’я (іменник) вказує на члена сім’ї чи певний суб’єкт, який носить це ім’я, наприклад:

A certain Borysyuk wants to talk with you on the phone – Якийсь Борисюк хоче поговорити з тобою по телефону. 

Matthew Francis comes from the Romanov, and like a Romanov is very educated – Метью Френсіс належить до роду Романових, і як будь-який Романов він дуже освічений.

2. Власні імена можуть використовуватись з неозначеними артиклями, якщо ім’я художника, винахідника, промисловця необхідні для позначення його праці, продукту чи премії, наприклад:

This new gallery has a Rembrandt – В цій новій галереї можна знайти картину Рембрандта.

Mine is an Apple, not a Sony – Мій (телефон) фірми Apple, а не Sony.

3. Якщо власне ім’я визначає типові риси носія даного імені (але не самої людини)

Poor girl looks like a Cinderella Бідолашна дівчинка виглядає як Попелюшка.

4. Якщо ми згадуємо іменник у множині для позначення всієї сім’ї:

The Palamarchuks went to FranceПаламарчуки поїхали до Франції.

 

Буде далі….

 

Всім привіт,
мене звати Tanya Tuchyk і я професійний перекладач з англійської мови. Вивчаю англійську мову щодня. Маю освіту в даному напрямку та час від часу займася репетиторством. Ще активно займаюсь копірайтингом на англійській мові в різних тематиках.

Оцініть автора
( Поки що оцінок немає )
Добавити коментар